Kādu hostingu izvēlēties mājas lapai?​

Mājas lapas hostinga izvēle ir svarīga izvēle jebkura veida mājaslapai, arī ja tā ir būvniecības uzņēmumus vai puķu internetveikals. Tas ļoti spēj ietekmēt mājaslapas ielādes ātrumu pat līdz 10 reizēm.

TOP 3 MĀJAS LAPU HOSTINGA PAKALPOJUMU SNIEDZĒJI LATVIJĀ

Kādēļ mājas lapas hostinga izvēle ir tik svarīga?

Mājas lapas hostings ļoti ietekmē mājas lapas ielādes ātrumu, drošību un protams atbalstu no hostinga puses. Šī galvenā izvēle arī noteiks to vai mājaslapa atradīsies augstākās pozīcijās meklētājprogrammās, kā piemēram Google vai Bing.

No drošības puses, katram mājaslapas hostinga piedāvātājam ir dažādi plusi un mīnusi, par kuriem sīkāk var uzzināt no citiem bijušiem vai esošiem klientiem vai arī izlasot atsauksmes internetā.

Ko spēj dot labs un ātrs hostings tavam biznesam? 🚀

Attīstoties uzņēmumam, pieaug mājaslapas apmeklētība un klientu skaits, līdz ar to ļoti svarīgs faktors ir nodrošināt ātru mājaslapas ielādes ātrumu un protams klientu datu drošību. Mūsdienās cilvēki negaidīs kamēr ielādēsies mājaslapa, kurai ielādes ātrums ir 10 sekundes, bet tā vietā viņš izies no mājaslapas un meklēs kādu citu kas piedavā atbildi uz viņa jautājumu, un kuram ātrāk ielādēsies mājaslapa, līdz ar to katrs potenciālais klients tiek zaudēts tikai dēļ tā ka hostings nespēj nodrošināt pietiekoši ātru mājaslapas ielādes ātrumu.

Ko man labāk izvēlēties ASV vai latviešu hostingu?

Visi uzņēmumi vai vienkārši cilvēki, kuri vēlas piedāvāt savu produktu vai pakalpojumu internetā, meklēs lētāko hostinga piedāvātaju, un protams ka pirmie kas liksies labāki, zinošāki savā nozarē un lētāki būs uzņēmumi, kas atrodas ārvalstīs un spēj piedāvāt par 5 reizes lētāk nekā latviešu uzņēmumi. Šādi piedāvajumi var likties vilinoši, bet vai tie ir labākie?

Šeit ir dažādi faktori pēc kuriem nosaka kādu hostingu izvēlēties.

Mērķauditorijas valsts

Ja jūsu mājaslapa ir tēmēta uz ārvalstu auditoriju, ieteicams būs izvelēties ārvalstu hostingu, bet ja jūsu mērķis ir iekarot Latvijas tirgu, tad ieteicams būs tikai un vienīgi latviešu hostings.

Uzņēmuma mērķis

Ja jūs vēlaties būt TOP pieciniekā, jums ir jaizvēlas viss ātrakais un labākais mājaslapas hostings

Klientu datu drošība

Ja jūs vēlaties nodrošināt uzticamu un kvalitatīvu saturu mājaslapā, un jums ir svarīgi lai klientu dari būtu vienmēr drošībā tad izvēlieties labākos savā nozarē

Mājas lapas hostings, ko mēs iesakām

Kam jāpievērš uzmanību izvēloties lētu hostingu? 👀

Ir daudz un dažādi piedāvājumi šobrīd, kuros var viegli apmulst, un īsti neizprast, kāpēc viens maksā 10€/mēnesi ar 10GB vietu, bet otrā vieta ir piedāvājums pa 3€/mēnesī ar neierobežotu vietu. Šeit starpība būs tāda, ka visticamāk līgumā būs atrunāts ka lētākajā gadījumā, hostinga piedāvātājs var vai nu izslēgt jūsu mājaslapu, vai ierobežot tās ātrumu un citas lietas.

Hostinga veidi - VPS un Dalītais hostings

VPS hosting, jeb privātais serveris

VPS hostings ir, ka jums ir pieejama pilnīga pieeja visam serverim, un jūs varat rīkoties pēc jūsu ieskatiem, protams šis ir dārgāks variants, jūsu dati būs diezgan drošā vietā ar šādu hostingu. Un prasība šādai izvēlei ir pieredze ar to kā strādā serveris un kā to apkalpot, jo šajā gadījumā jums nebūs Panelis, kurā vienkārši veikt dažādas darbības.

Shared hosting, jeb dalītais hostings

 Dalītais hostings nozīmēs ka jums būs no viena liela servera iedalīta vieta, šajā gadījumā jums ir ierobežota piekļuve un ir lietas ko nevar paveikt ar šādu hostinga veidu. Dalītajā hostingā jums būs pieejams administrātora panelis, kurā varēs veikt vienkārši mājaslapas uzstādīšanu un dažādas citas darbības. No drošības viedokļa šis hostings nav tik drošs cik VPS hostings. Dalītais hostings parasti ir aptuveni 3 reizes lētāks.

Kādu hostinga veidu man izvelēties?

Ja jums ir vajadzīga vienkārša informatīva mājaslapa, kurā varēs veikt saziņu ar jums un dažādas citas lietas, tad mēs iesakām Dalīto hostingu, jo tas būs lētāks gadījums un par klientu datu nokļūšanu cita rokās jums nav jāuztraucās, ja jums ir vienkārša mājaslapa. Ja jums ir liela mājaslapa kā piemēram portāls kura var reģistrēties jebkurš cilvēks un veikt dažādas darbības, tad ieteicams izvēlēties VPS hostingu, tas būs drošāk.

Cik daudz atmiņas vietu man vajadzēs un cik procesorus un cik daudz operatīvo atmiņu?

Šeit jums ir jāizvērtē vai jūsu mājaslapā apgrozīsies dienā 10 cilvēki vai 1000 cilvēki, ja 10 tad jums nav vajadzīgs liels procesoru skaits un daudz operatīvās atmiņas, bet otrā gadījumā būtu ieteicams iegādāties hostingu ar vairākiem procesoriem un lielu (4GB/8GB/16GB) operatīvo atmiņu, lai mājaslapa jūsu klientiem ietu ātri un bez aizķeršanās.

Mājas lapas hostings, ko mēs iesakām