kā pārvietot jeb migrēt wordpress mājas lapu uz jaunu serveri

Kā pārvietot jeb migrēt WordPress mājas lapu uz jaunu serveri?

Ir dažādi iemesli, kāpēc jums varētu būt nepieciešams pārvietot savu WordPress mājas lapu, tai skaitā servera jeb hostinga maiņa, domēna vārda maiņa, jāuzstāda mājas lapa vai jāizveido mājas lapas kopija, kas ietver visu tās saturu, kā arī svarīgākos failus, kas tai nepieciešami, lai tā pareizi darbotos.

Autors - Markuss Brikmanis | 23.11.2021

Vietnes kopēšana teorētiski nav grūta. WordPress (un visas pārējās) vietnes ir tikai failu kopums, kas saglabāts uz servera. Jums tikai jādublē šie faili, lai izveidotu mājas lapas kopiju. Problēma ir tāda, ka manuāla mājas lapas pārvietošana ir laikietilpīga un bīstama.

Duplicator, WordPress spraudnis ir īpaši izstrādāts šim nolūkam. Šajā rakstā es paskaidrošu, kādēļ šis spraudnis ir ideāls risinājums mājas lapas pārvietošanai bez liekas piepūles.

Kas ir WordPress Duplicator spraudnis?

Duplicator ir bezmaksas WordPress spraudnis, kas lietotājiem ļauj dublēt esošo WordPress mājas lapu. Šis spraudnis apkopo visus mājas lapas failus vienā “arhīvā”. Jūs variet pārvietot visu savu mājas lapu uz jaunu serveri vai domēnu, izmantojot spraudni – Duplicator.

Duplicator ir viens no populārākajiem WordPress klonēšanas spraudņiem ar vairāk nekā vienu miljonu aktīvo instalāciju. Tas ir zināms kā vienkāršs un ātrs veids, kā migrēt un dublēt jūsu WordPress mājas lapu. Jebkurš vietnes īpašnieks var arhivēt savu mājas lapu, veicot dažas vienkāršas darbības, izmantojot šo spraudni. 

Ja maināt serveru jeb hostingu, vai arī vēlaties izstrādāt jaunu mājas lapas dizainu uz vecās mājas lapas pamata, šis spraudnis parūpēsies par lielāko daļu darba, kas jums būtu jāveic manuāli, ietaupot laiku un samazinot kļūdu risku. Atkārtoti augšupielādējot arhīvu, šis spraudnis pat instalēs WordPress jaunajā serverī jūsu vietā, ietaupot jūsu laiku un pūles.

1.solis - sagatavojiet jauno hostingu

Pirms mājas lapas pārvietošanas pareizi sagatavojiet visu, lai samazinātu kļūdu iespējamību. Lai nodrošinātu netraucētu migrāciju, veiciet šīs sākotnējās darbības:

 • Izveidojiet jauno hostinga kontu;
 • Pievienojiet domēnu uz kura uzstādīsiet mājas lapu;
 • Saglabājiet ērtā vieta datubāzes un FTP pieejas informāciju;

2.solis - installējiet Duplicator spraudni uz vecās mājas lapas

Savā WordPress administrācijas panelī atlasiet Spraudņi > Instalēt jaunu un meklējiet “Duplicator — WordPress Migration Plugin”, lai pievienotu šo pārvietošanas spraudni savai esošajai WordPress vietnei. Instalējiet spraudni un ieslēdziet to. Tiklīdz tā būs aktivizēta, administrācijas panelī pamanīsit jaunu opciju- Duplicator.

3.solis - izveidojiet arhīvu

Atlasiet “Duplicator > Packages”, pēc tam augšējā labajā stūrī atlasiet “Build new”. Pēc tam noklikšķiniet uz pogas “Next”, lai nosauktu arhīvu sev vēlamā nosaukumā. Duplicator pārbaudīs, vai jūsu mājas lapā nav problēmu. Ja tiek konstatētas problēmas, novērsiet tās un pirms turpināšanas veiciet atkārtotu skenēšanu.

Kad skenēšana ir pabeigta un veiksmīga, noklikšķiniet uz pogas “Build”. Jūsu arhīvu izveidos spraudnis. Atkarībā no vietnes lieluma tas var aizņemt kādu laiku.

4.solis - lejupielādējiet izveidoto arhīvu

Kad dublējuma fails ir izveidots, atlasiet opciju “One-Click Download”. Tādējādi jūsu ierīcē tiek saglabāts jūsu mājas lapas kopijas fails, kā arī fails “installer.php”. “Installer.php” palīdzēs jums instalēt mājas lapas kopiju uz jaunā servera.

5.solis - izveidojiet datubāzi uz jaunā servera

Lai ievietotu WordPress failus jaunajā serverī, jums būs jāizveido datu bāze. To visvieglāk var izdarīt, izmantojot cPanel — administratīvo paneli, ko izmanto lielākā daļa hostinga pakalpojumu sniedzēji.

Lai izveidotu jaunu datubāzi uz hostinga, veiciet šīs darbības:

 • Pieslēdzieties cPanel administratīvajam panelim;
 • Zem “Databases”, izvēlieties “MySQL databases”;
 • Zem “Create a New Database”, ievadiet jaunās datubāzes nosaukumu, un nospiediet “Create Database”. Saglabājiet šo datubāzes nosaukumu, jo vēlāk tas būs nepieciešams;
 • Pievienojiet jaunu lietotāju datubāzei zem “Add a New User”, ievadiet lietotājvārdu un paroli, tad nospiediet “Create a User”. Saglabājiet šo ievadīto informāciju, jo vēlāk tā būs nepieciešama;
 • Zemāk pie sadaļas “Add a User to a Database”, izvēlieties izveidoto lietotāju un datubāzi kuru jūs tikko izveidojāt, un tad nospiediet “Add”;
 • Laukā “Manage User Privileges”, atķeksējiet “ALL PRIVILEGES”.

6.solis - augšupielādējiet izveidotos failus uz jaunā hostinga

Pabeidzot datu bāzes izveidi, varat augšupielādēt Duplicator izveidoto arhīvu un installer.php failu. Vispirms nav jāinstalē WordPress jaunajā hostingā. Šis spraudnis to dara jūsu vietā.

 • cPanelī augšupielādējiet izveidotos failus savā mājas lapas root direktorijā, parasti tā ir “public_html” vai “web”, katram hostingam tā ir savādāka;
 • Kad failu augšupielāde ir pabeigta atveriet “jusudomenavards.lv/installer.php”. Jums tiks atvērts Duplicator instalācija;
 • Ievadiet datubāzes informāciju;
 • Nospiediet pogu “TEST CONNECTION”. Ja viss ir veiksmīgi spiediet pogu “Run Deployment”.
 • Tad nospiediet “Run Update”.

7.solis - pārbaudiet vai mājas lapa strādā

Veicot mājas lapas migrēšanu, pārbaudiet vai nav kļūdas, un viss ir pareizi migrējies, ja nav tad veiciet atkārtotu mājaslapas pārvietošanu.

Piesakies uz BEZMAKSAS konsultāciju!

Sazināsimies ar jums 1 darba dienas laikā.