wordpress mājaslapas administrēšana un uzturēšana

Kā pareizi uzturēt WordPress mājaslapu?

WordPress mājaslapas uzturēšana nozīmē veikt ik dienu dažādus uzdevumus. Esam sastādījuši instrukciju, kas palīdzēs Jums ātri un vienkārši uzturēt jūsu mājaslapu.

Autors - Markuss Brikmanis | 04.07.2021

Mājaslapas uzturēšana sastāv no šādiem posmiem:

Mājaslapas rezerves kopiju veidošana

     Iedomājieties situāciju, jūs pamodieties no rīta un apskatot telefonu ieraugat 20 neatbildētus zvanus, kā arī e-pastā esat saņēmis neskaitāmi daudz e-pastu par to, ka jūsu mājaslapa ir izslēgta. Jūs ieslēdzat datoru un pārbaudat mājaslapu, un jā, tā tiešām ir izslēgta, jūs sazinieties ar hostinga kompāniju, un viņi jums izskaidro, ka ir noticis uzbrukums serveriem, un līdz ar to jūs esat zaudējis mājaslapas datus. Un kā jūs rīkotos šādā situācijā?

Mājaslapas rezerves kopiju veidošana noteikti izskatās, kā ļooti garlaicīgs darbs, bet tomēr mājaslapas rezerves kopijas var būt dzīvības glābējs.

Līdzīgi, kā rezerves ritenis mašīnai, mājaslapas rezerves kopija palīdz jums atgūt mājaslapu pēc drošības incidenta.

Kas ir mājaslapas rezerves kopijas?

     Mājaslapas rezerves kopijas ir visu mājas lapas datu kopija, kas satur datubāzi, mājaslapas failus.

Pareizi veidota rezerves kopija spēj atgriezt jūsu mājaslapu atpakaļ uz to brīdi, kad ir veidota rezerves kopija, piemēram, jūs veidojāt rezerves kopiju 01.07.21. un jūsu mājaslapas dati tika pazaudēti 03.07.21., jūs varēsiet atgriezt visus mājaslapas datus kas ir no 01.07.21. veidotās rezerves kopijas.

Kādu spraudni izvēlēties priekš rezerves kopiju veidošanas?

     WordPress veidotās mājaslapas piedāvā ļoti lielu spraudņu klāstu, kas spēj veidot rezerves kopijas ar vienu pogas klikšķi.

Populārāko WordPress piedāvāto rezerves kopiju veidošanas spraudņu klāsts:

Kā izveidot mājaslapas rezerves kopiju ar UpdraftPlus?

     Kad esat lejupielādējis un instalējis spraudni sekojiet mūsu punktiem.

  1. solis atveriet administrātora paneļa sadaļu “Iestatījumi” un izvēlieties apakšsadaļu “UpdraftPlus Backups”
wordpress majaslapas uzturesana jeb administresana 1 solis

2. solis atverot apakšsadaļu “UpdraftPlus Backups” jūs redzēsiet šādu logu, tad nospiediet zilo pogu “Backup Now”

wordpress mājaslapas uzturesana

3. solis nospiežot pogu “Backup Now” jums atvērsies šāds logs, pievērsiet uzmanību, lai būtu atzīmēts “include your database in the backup” un “include your files in the backup” , tad spiediet pogu “Backup Now”

wordpress mājaslapas uzturesana

4. solis tad jūs redzēsiet, ka tiek veidota rezerves kopija jūsu mājaslapai.

wordpress mājaslapas uzturesana

5. solis kad rezerves kopija būs izveidojusies jums parādīsies rezerves kopija zem sadaļās “Existing backups”. Ir ieteicams lejupielādēt rezerves kopiju datus nospiežot pogas “Database”, “Plugins”, “Themes”, “Uploads”, “Other”.

wordpress mājaslapas uzturesana

Šie vienkāršie 5 soļi jums ietaupīs gan daudz laiku, gan daudz naudas ilgtermiņā.

Veiciet rezerves kopiju veidošanu, ideālā gadījumā katru reizi kad izveidojiet jaunu lapu vai rakstu, vai arī ikdienā.

Mājaslapas drošības uzdevumi

     Lai nepieļaut gadījumus, ka mājaslapas klientu dati tiek nopludināti internetā, vai hakeri izmanto jūsu ievainojuma punktus sev vēlamām darbībām, vienmēr ir ļooti ieteicams atcerēties un veikt ikdienišķas darbības pie mājaslapas drošības.

Veiciet mājaslapas atjaunināšanu uz jaunāko versiju.

Jums noteikti ir jautājums, kādēļ tas ir nepieciešams? Ik katru stundu, tiek atrasti ievainojuma punkti mājaslapās, ja jūs izmantojiet WordPress, jūs esat potenciāls upuris hakeru uzbrukumam, jo liela daļa mājaslapu ir balstītas uz WordPress platformas un tās kods ir pieejams jebkuram cilvēkam/hakerim, līdz ar to ir daudz vienkāršāk izprast kā mājaslapa strādā un atrast sāpīgās vietas. WordPress platformas atjauninājumi tiek izstrādāti, ne tikai lai ieviestu jaunu funkciju, bet arī lai novērstu kādus platformas caurumus, kurus izmanto hakeri, lai iegūtu datus.

Izmantojiet kādu no piedāvātajiem WordPress drošības spraudņiem

Mājaslapas dizaina un spraudņu uzdevumi

     Lai nepieļaut to, ka jūsu mājaslapas funkcionalitāte nestrādā, vai tā vairs nav responsīva uz visām ierīcēm, vai arī tiek nopludināti kādi dati jums nezināmā veidā, ir nepieciešams veikt šādas darbības.

Pārbaudiet vai visu pirkto spraudņu licences ir aktīvas.

Ja kādam spraudnim ir beigusies licence, apsveriet domu par jaunas iegādi vai arī atrodiet bezmaksas alternatīvu, jo spraudnis ar neaktīvu licenci nepiedāvā atjauninājumus, kas var kļūt par potenciālu uzbrukuma vietu jūsu mājaslapai.

Atjauniniet, ja nepieciešams, dizainu uz jaunāko versiju.

Novecojuši dizaini var sagadāt jums grūtības nākotnē, tas ir neresponsīvs jeb neadaptīvs dizains, kā arī novecojusi funkcionalitāte, kas var ietekmēt jūsu mājaslapas darbību.

Atjauniniet, ja nepieciešams, spraudņus uz jaunāko versiju.

Novecojuši spraudņi var būt pakļauti hakeru uzbrukumiem, jo to funkcionalitāte nav atjaunota līdz ar jaunajām WordPress tehnoloģijām.

Dzēsiet spraudņus vai dizainus, kurus jūs neizmantojat.

Tas gan jums atbrīvos daudz vietas uz servera, gan arī novērsīs jebkādus starpgadījumus.

Mājaslapas komentāru uzdevumi

     Ja jūsu mājaslapā ir ieslēgta komentēšanas iespēja, jums ir jāpārliecinās ka jūsu mājaslapā nav ievietoti nevēlami komentāri.

Apstipriniet un atbildiet uz jaunākajiem komentāriem

Lai jūsu mājaslapā neuzkrātos 10 vai pat 100000 komentāru kuri nav apstiprināti, apstipriniet tos ik dienu, lai nebūtu vēlāk grūtības tos izšķirot.

Dzēsiet visus spama komentārus

Spama komentāri parasti satur dažādus citu mājaslapu saites, piedāvājumus kas izskatās pārāk nereāli, kā arī var saturēt pat kodu, kas var radīt jūsu mājaslapai problēmas.

Mājaslapas rakstu uzdevumi

     Lai jūs spētu mājaslapu noturēt augstākajās pozīcijās tajā ir jāievieto jauni raksti ar nenovecojušu informāciju, kā arī jāapskata vecie raksti.

Izveidojiet jaunus rakstus ik nedēļu

Tas ir nepieciešams, lai saglabātu mājaslapas statusu, un noturētu klientus.

Dzēsiet nevajadzīgos rakstus, un iztukšojiet atkritni.

Lai jūsu mājaslapa nesastāvētu no informācijas, kas nav patiesa, dzēsiet nevajadzīgos rakstus, kā arī iztukšojiet atkritni, lai iegūtu vairāk brīvas vietas.

Mājaslapas bilžu uzdevumi

     Mājaslapas ātrums ir nozīmīgs, lai iegūtu klientus, ja jūsu mājaslapa ielādēsies 10 sekundēs, jūs zaudēsiet aptuveni 90% potenciālo klientu.

Optimizējiet mājaslapas bildes (samaziniet attēla faila lielumu vismaz zem 600KB)

Jo lielāks attēls, jo lēnāk ielādēsies jūsu mājaslapa.

Dzēsiet nevajadzīgos attēlus no jūsu mājaslapas

Ja attēls nav jums vajadzīgs, tad noteikti dzēsiet tos, lai neaizņemtu vietu uz servera.

Pievienojiet alt tagus gan jau esošām bildēm, gan jaunām bildēm.

Alt tagi ir paskaidrojošs lauks, kas ir obligāts no SEO viedokļa, ievadiet tur īsu teikumu par to kas tas ir par attēlu, vai kas tur ir attēlots.

wordpress mājaslapas uzturesana alt tagi

Mājaslapas lapu uzdevumi

     Mājaslapas lapas ir nozīmiga lieta jebkurā ziņā. Novecojušas lapas var sniegt klietniem nepatiesu informāciju. Tādēļ ir nepieciešams veikt šādas darbības:

Apskatiet vecās lapas, lai pārbaudītu satura kvalitāti un pareizību.

Vecās lapas var būt redzamas iekš Google, un cilvēks atvērt šādas lapas domās ka jūsu uzņēmums vai mājaslapa sniedz nepatiesu informāciju.

Dzēsiet lapas, kuras nav vajadzīgas, vai atrodas atkritnē.

Lai nepieļauto klienta maldināšanu, vai arī servera vietas nelietderīgu izmantošanu.

Mājaslapas lietotāju uzdevumi

     Kāds neizmantots lietotāja konts jūsu mājaslapā var nest daudz nepatikšanu, viņa konts var tikt uzlauzts un izmantots sliktu darbību veikšanai.

Dzēsiet lietotāju kontus, kas netiek izmanototi.

Neizmantotie konti var būt risks jums, iespējams ka šis cilvēks ir netīšām ievadījis savu informāciju hakeru veidotā mājaslapā, un līdz ar to viņa parole šobrīd ir zināma vai nu vairākiem vai vienam cilvēkam, kurš var izmantot šos datus dažādu darību veikšanai mājaslapā.

Noņemiet administrātora lomu lietotāju kontiem, kuriem tas nav vairs vajadzīgs

Lai nepieļautu, ka jūsu mājaslapā tiek veiktas darbības kas nav saskaņotas, noņemiet administrātora lomu tiem kontiem kuriem tas nav nepieciešams.

Mājaslapas kontaktu lapas uzdevumi

     Pēc tālruņa vai e-pasta maiņas ir pazuduši klienti? Varbūt pie tā ir vainīga jūsu kontaktu lapas novecojusī informācija.

Atjaunojiet tālruni/e-pastu/adresi savā kontaktlapā.

Jūs taču nevēlaties zaudēt potenciālos klientus?

E-pasta maiņas gadījumā atjaunojiet kontaktformu, ja jums tāda ir.

Kontaktformās tiek glabāta e-pasta adrese uz kuru tiek nosūtīti e-pasti no kontaktformas, līdz ar to e-pasta maiņas gadījumā ir nepieciešams nomainīt kontaktformas uzstādījumus.

Mājaslapas SEO uzdevumi

     Mēs visi vienmēr gribam būt pirmajā vietā, bet tas prasa zināšanas, līdzekļus un laiku. Lai samazinātu līdzekļu tērēšanu SEO, jūs variet pats veikt vienkāršas darbības lai jūsu mājaslapa nekristu lejā, bet iespējams pat lai nokļūtu augstākās pozīcījās meklētājprogrammās.

Pārbaudiet mājaslapas ātrumu, lai zinātu vai jūsu mājaslapa ir darba kārtībā.

Minimāli ieteicamais mājaslapas ātruma punkti ir sākot no 50, gadījumā ja jums ir zem 50 punktiem, 1. mēģiniet uztaisīt atkārtotu pārbaudi, ja ātruma punktu skaits nemainās tad iespējams, ka pie problēma ir reāla, un šādā gadījumā ieteicams sazināties ar kādu speciālistu, kas palīdzēs atrisināt šo problēmu.

Apskatiet Google Analytics un Google Search Console, lai uzzinātu kas lietotājiem interesē, kādās pozīcījās jūs esat pēc atslēgasvārdiem.

Ja Google Search Console jūs redzat, ka jūs slikti rankojieties uz kādu no vēlamajiem atslēgas vārdiem, izstrādājiet kādu jaunu rakstu, kas ir saistīts ar attiecīgo atslēgas vārdu, vai piestrādājiet jau pie esošas lapas uzlabošanas.

Pievērsiet Google Search Console atklātajām kļūdām piemēram uz mazajiem displejiem jeb telefoniem, un risiniet šīs kļūdas, lai novērstu jūsu augsto pozīcīju pazaudēšanu.